05-12.09.2021
Club Tennis Cagliari
Horario sujeto a cambios para el Sardegna Open 2021
17:30h
Ronda 1
CLUB
Jaime Menéndez Gil
Andrés Britos
VS
Mario Del Castillo Marín
Antonio Luque Aragón
11:00h
Ronda 1
CLUB
Daniel Luengo Calado
Israel Jose Fernandez Seda
VS
Javier Rodríguez Márquez
Jose Jimenez Casas
Ronda 1
CLUB
Boris Castro García
Adriá Mercadal Berenguer
VS
Enrique Goenaga Garcia
Jairo Jose Bautista Ortiz
Ronda 1
CLUB
Albert Torras Cortada
Sergi Nogueras Lorenzo
VS
Marcos Cordoba Lugo
Ignacio Sager Nagel
Ronda 1
CLUB
Nicolo Cotto
Germán Tamame
VS
Cristian Arias Mayoral
Carlos Valero Perez Marco
10:00h
Ronda 1
CLUB
Simon Vasquez
Cayetano Rocafort Lores
VS
Miguel Morales Domenech
Pablo Cuesta Gómez
Ronda 1
CLUB
Federico Beltrami
Marco Cassetta
VS
Lorenzo Lorenzo Di Giovanni
Riccardo Sinicropi
Ronda 1
CLUB
Álvaro Meléndez Amaya
Claudio Conrado Lanzinger Zurita
VS
Hugo García Martínez
Alejandro Urzola Abad
Ronda 1
CLUB
José Carlos Bernal Rodríguez
Domingo Villegas Ropero
VS
Francisco Alameda Robles
Jorge Burgos Luca De Tena
12:00h
Ronda 1
CLUB
Sergio Esteban Barroso
Raul Hernandez Peñalosa
VS
Alejandro Garayo Lana
Pedro Echarri Leiva
Ronda 1
CLUB
Simone Licciardi
Filippo Scala
VS
David Verde
Alessio Luchetti
Ronda 1
CLUB
Pablo González Neria
Bastien Blanque
VS
Matías Nicoletti
Adrián Rodríguez Rodríguez-Manzaneque
Ronda 1
CLUB
Ignacio Álvarez De Mon Rezola
Luca Fontana
VS
Alejandro Moya Rodríguez
Joaquin Mazzeo Rubi
16:00h
Ronda 2
CLUB
José Solano Marmolejo
Juanlu Esbri Gonzalez
VS
Borja Yribarren Abecia
Jaime Fermosell Delgado
Ronda 2
CLUB
Carlos Martí Vaño
Pablo Castillo Valverde
VS
Juan Carlos Diaz Martin
Alejandro Tasa Van Beek
Ronda 2
CLUB
Pedro Meléndez Amaya
Alberto Giuffrida
VS
Johan Bergeron
Adrián Ronco López
Ronda 2
CLUB
Carlos Pérez Cabeza
Daniel De Castro Bautista
VS
Miguel Ángel Solbes Llorens
Miguel González García
18:00h
Ronda 2
CLUB
Nicolás Suescun
Ricardo Martínez Sánchez
VS
Javier Rodríguez Márquez
Jose Jimenez Casas
Ronda 2
CLUB
Simon Vasquez
Cayetano Rocafort Lores
VS
Lorenzo Lorenzo Di Giovanni
Riccardo Sinicropi
Ronda 2
CLUB
Álvaro Meléndez Amaya
Claudio Conrado Lanzinger Zurita
VS
Francisco Alameda Robles
Jorge Burgos Luca De Tena
Ronda 2
CLUB
Enrique Goenaga Garcia
Jairo Jose Bautista Ortiz
VS
Jaime Muñoz Enrile
Fran Ramírez Navas
19:00h
Ronda 2
CLUB
Cándido Jorge Alfaro
Francisco Gomes
VS
Marcos Cordoba Lugo
Ignacio Sager Nagel
Ronda 2
CLUB
Alejandro Garayo Lana
Pedro Echarri Leiva
VS
David Verde
Alessio Luchetti
Ronda 2
CLUB
Matías Nicoletti
Adrián Rodríguez Rodríguez-Manzaneque
VS
Alejandro Moya Rodríguez
Joaquin Mazzeo Rubi
Ronda 2
CLUB
Nicolo Cotto
Germán Tamame
VS
Jaime Menéndez Gil
Andrés Britos
17:00h
Ronda 2
CLUB
Martín Ariel Andornino
Facundo Domínguez
VS
Roger Aromi Siquier
Ferran Insa Sotillo
Ronda 2
CLUB
Adrián Martínez Galindo
Alberto Molina Domínguez
VS
Alejandro Navas Balaguer
Ignacio Vilariño Gestoso
Ronda 2
CLUB
Pedro García-Consuegra Gutiérrez
Leandro Roman Augsburger
VS
Daniel Bressel Ambrossi
David Antolín Solla
Ronda 2
CLUB
Alessandro Tinti
Luca Mezzetti
VS
Diego Gil Batista
Aday Santana Ferrero
10:00h
Ronda 3
CLUB
José Solano Marmolejo
Juanlu Esbri Gonzalez
VS
Carlos Martí Vaño
Pablo Castillo Valverde
Ronda 3
CLUB
Johan Bergeron
Adrián Ronco López
VS
Miguel Ángel Solbes Llorens
Miguel González García
Ronda 3
CLUB
Roger Aromi Siquier
Ferran Insa Sotillo
VS
Alejandro Navas Balaguer
Ignacio Vilariño Gestoso
Ronda 3
CLUB
Pedro García-Consuegra Gutiérrez
Leandro Roman Augsburger
VS
Diego Gil Batista
Aday Santana Ferrero
11:00h
Ronda 3
CLUB
Nicolás Suescun
Ricardo Martínez Sánchez
VS
Simon Vasquez
Cayetano Rocafort Lores
Ronda 3
CLUB
Francisco Alameda Robles
Jorge Burgos Luca De Tena
VS
Enrique Goenaga Garcia
Jairo Jose Bautista Ortiz
Ronda 3
CLUB
Cándido Jorge Alfaro
Francisco Gomes
VS
Alejandro Garayo Lana
Pedro Echarri Leiva
Ronda 3
CLUB
Matías Nicoletti
Adrián Rodríguez Rodríguez-Manzaneque
VS
Jaime Menéndez Gil
Andrés Britos
15:00h
Ronda 1
CLUB
Laura Gomez Pando
Maria Portillo Perez
VS
Minerva Huertas Talamino
Claudia Del Coso Iglesias
Ronda 1
CLUB
Julia Adrados Buades
Alba Adrados
VS
Priscila Rodriguez Garcia
Eunice Maria Rodriguez Garcia
Ronda 1
CLUB
Natalia Sanz Garcia
Noelia Márquez Rite
VS
Victoria Cabrera Goterris
Martina Pugliesi
18:30h
Ronda 1
CLUB
Roger Aromi Siquier
Ferran Insa Sotillo
VS
Ignacio González Gadea
Teodoro Víctor Zapata Pizarro
Ronda 1
CLUB
Diego Gil Batista
Aday Santana Ferrero
VS
Nicolás Suescun
Ricardo Martínez Sánchez
Ronda 1
CLUB
Raúl Marcos Durán
Javier García Mora
VS
José Solano Marmolejo
Juanlu Esbri Gonzalez
Ronda 1
CLUB
Enrique Goenaga Garcia
Jairo Jose Bautista Ortiz
VS
Cándido Jorge Alfaro
Francisco Gomes
17:30h
Ronda 1
CLUB
Benjamin Tison
Marc Quílez Palleja
VS
José Carlos Gaspar Campos
Gonzalo Díaz
Ronda 1
CLUB
Javier Pérez Morillas
Toni Bueno Gómez
VS
Miguel Ángel Solbes Llorens
Miguel González García
Ronda 1
CLUB
Cristian Germán Gutiérrez
Miguel Benítez Lara
VS
Diego Ramos
Ernesto Moreno Carrasco
11:15h
Ronda 2
CLUB
Sara Ruiz Soto
Mónica Gómez Rivas
VS
Francesca Ligotti
Manuela Savini
Ronda 2
CLUB
Ana Varo Ramos
Noemí Aguilar Carrillo
VS
Alba Pérez Momha
Lorena Vano
Ronda 2
CLUB
Lucía Pérez Parra
Claudia Fernández Sanchez
VS
Cristina González Moro
Patricia Lachiondo Ortega
Ronda 2
CLUB
Laura Gomez Pando
Maria Portillo Perez
VS
Carmen García Pardo
Helena Wyckaert
12:15h
Ronda 2
CLUB
Carlotta Casali Vannicelli
Marina Martínez Lobo
VS
Priscila Rodriguez Garcia
Eunice Maria Rodriguez Garcia
Ronda 2
CLUB
Natalia Sanz Garcia
Noelia Márquez Rite
VS
Valentina Tommasi
Emily Stellato
Ronda 2
CLUB
Mireia Herrada Ruiz
Martina Fassio Goyeneche
VS
Alessia La Monaca
Carolina Petrelli Schiavini
Ronda 2
CLUB
Claudia Noemi Cascella Piccolo
Sara Sara D'Ambrogio
VS
Marta Caparrós Maldonado
Marina Pinacho Sánchez
10:00h
Ronda 2
CLUB
Jesús Moya Sos
Eduardo Alonso Chillarón
VS
Roger Aromi Siquier
Ferran Insa Sotillo
Ronda 2
CLUB
Diego Gil Batista
Aday Santana Ferrero
VS
Javier Martínez Vázquez
Adrián Blanco Antelo
Ronda 2
CLUB
Álvaro Cepero Rodríguez
Alejandro Arroyo Albert
VS
Javier Pérez Morillas
Toni Bueno Gómez
Ronda 2
CLUB
Cristian Germán Gutiérrez
Miguel Benítez Lara
VS
Salvador Oria Ortega
Martín Sánchez Piñeiro
9:00h
Ronda 2
CLUB
Denis Tomas Perino
Rafael Méndez Ruiz De Villegas
VS
Raúl Marcos Durán
Javier García Mora
Ronda 2
CLUB
Benjamin Tison
Marc Quílez Palleja
VS
Javier Valdés González
Agustín Gutiérrez
Ronda 2
CLUB
Christian Fuster Simarro
Javier González Barahona
VS
Enrique Goenaga Garcia
Jairo Jose Bautista Ortiz
Ronda 2
CLUB
Mario Del Castillo Marín
Antonio Luque Aragón
VS
Francisco Javier Leal Perez
Miguel Semmler Arranz
Martes O.J.2º TARDE
Ronda 3
PISTA CENTRAL
Jesús Moya Sos
Eduardo Alonso Chillarón
VS
Javier Martínez Vázquez
Adrián Blanco Antelo
Ronda 3
PISTA 2
Javier Pérez Morillas
Toni Bueno Gómez
VS
Cristian Germán Gutiérrez
Miguel Benítez Lara
17:00h
Ronda 3
PISTA 2
Denis Tomas Perino
Rafael Méndez Ruiz De Villegas
VS
Javier Valdés González
Agustín Gutiérrez
Ronda 3
PISTA CENTRAL
Christian Fuster Simarro
Javier González Barahona
VS
Mario Del Castillo Marín
Antonio Luque Aragón
17:15h
Ronda 1
CLUB
Ana Fernández De Ossó Fuentes
Nelida Beatriz Brito Azcona
VS
Lucía Pérez Parra
Claudia Fernández Sanchez
Ronda 1
CLUB
Alba Pérez Momha
Lorena Vano
VS
Nuria Rodríguez Camacho
Marina Guinart España
Ronda 1
CLUB
Carmen García Pardo
Helena Wyckaert
VS
Julia Polo Bautista
Melania Merino Saéz
19:15h
Ronda 1
CLUB
Ana María Cabrejas Ruiz
Teresa Navarro López-Barajas
VS
Marta Caparrós Maldonado
Marina Pinacho Sánchez
Ronda 1
CLUB
Valentina Tommasi
Emily Stellato
VS
Anna Cortiles Tapias
Xénia Clascá Vidiella
18:15h
Ronda 1
CLUB
Noa Cánovas Paredes
Jimena Velasco Postiguillo
VS
Carlotta Casali Vannicelli
Marina Martínez Lobo
Ronda 1
CLUB
Sara Pujals Pérez
Nicole Traviesa Mola
VS
Alessia La Monaca
Carolina Petrelli Schiavini
Ronda 1
CLUB
Sara Ruiz Soto
Mónica Gómez Rivas
VS
Isabel Domínguez Munaiz
Lorena Alonso De Lera
10:00h
Ronda 2
CLUB
Ana Fernández De Ossó Fuentes
Nelida Beatriz Brito Azcona
VS
Nuria Rodríguez Camacho
Marina Guinart España
Ronda 2
CLUB
Carlotta Casali Vannicelli
Marina Martínez Lobo
VS
Julia Polo Bautista
Melania Merino Saéz
Ronda 2
CLUB
Sara Pujals Pérez
Nicole Traviesa Mola
VS
Isabel Domínguez Munaiz
Lorena Alonso De Lera
Miercoles O.J.2º MAÑANA
Ronda 2
CLUB
Ana María Cabrejas Ruiz
Teresa Navarro López-Barajas
VS
Anna Cortiles Tapias
Xénia Clascá Vidiella
Ronda 1
PISTA CENTRAL
Sergio Alba Sánchez
Francisco Manuel Gil Morales
VS
Francisco Navarro Compán
Martín Di Nenno
Ronda 1
PISTA 2
Agustín Gómez Silingo
Jon Sanz Zalba
VS
Lucas De Oliveira Campagnolo
Lucas Bergamini
Miercoles O.J.4º MAÑANA
Ronda 1
PISTA 2
Cristian Germán Gutiérrez
Miguel Benítez Lara
VS
Jesús Moya Sos
Eduardo Alonso Chillarón
Ronda 1
PISTA CENTRAL
Javier Martínez Vázquez
Adrián Blanco Antelo
VS
Maximiliano Sánchez
Luciano Capra
Miercoles O.J.3º MAÑANA
Ronda 1
PISTA 2
Adrián Allemandi
Jorge Nieto Ruiz
VS
Javier Valdés González
Agustín Gutiérrez
Ronda 1
PISTA CENTRAL
José David Sánchez Serrano
Matías Díaz Sangiorgio
VS
Ramiro Moyano
Uri Botello Cohen
9:30h
Ronda 1
PISTA CENTRAL
Jerónimo González Luque
Javier Rico Dasi
VS
Juan Martín Díaz Martínez
Pablo Lijó Santos
Ronda 1
PISTA 2
Víctor Ruiz Remedios
José Rico Dasi
VS
Antonio Fernández Cano
José Antonio García Diestro
17:00h
Ronda 1
PISTA 2
Gonzalo Rubio Pérez
Iván Ramírez Del Campo
VS
Mario Del Castillo Marín
Antonio Luque Aragón
Ronda 1
PISTA CENTRAL
Alejandro Ruiz Granados
Franco Stupaczuk
VS
Michele Bruno
Daniele Cattaneo
Miercoles O.J.2º TARDE
Ronda 1
PISTA CENTRAL
Simone Cremona
Marcelo Capitani
VS
Juan Cruz Belluati López
Javier Garrido Gómez
Ronda 1
PISTA 2
Miguel Yanguas Diez
Miguel Lamperti
VS
Antón Sans Riola
Íñigo Zaratiegui Pedrosa
Miercoles A.C. 18.30HS
Ronda 1
CLUB
Verónica Virseda Sánchez
Lucía Martínez Gómez
VS
Julia Polo Bautista
Melania Merino Saéz
Ronda 1
CLUB
Anna Cortiles Tapias
Xénia Clascá Vidiella
VS
Sandra Bellver Fructuoso
Claudia Jensen Sirvent
Ronda 1
CLUB
Nuria Rodríguez Camacho
Marina Guinart España
VS
Esther Carnicero Martín
Cecilia Reiter
18:30h
Ronda 1
CLUB
Isabel Domínguez Munaiz
Lorena Alonso De Lera
VS
Marta Ortega Gallego
Marta Marrero Marrero
Ronda 1
CLUB
Delfina Brea Senesi
Tamara Icardo Alcorisa
VS
Giulia Sussarello
Carolina Orsi Gallorini
Ronda 1
CLUB
Marta Talaván Ruiz
Lorena Rufo Ortiz
VS
Jessica Castelló López
Alix Collombon
Miercoles A.C. 16HS
Ronda 1
CLUB
Aranzazu Osoro Ulrich
Victoria Iglesias Segador
VS
Carmen Goenaga García
Beatriz Caldera Sánchez
Ronda 1
CLUB
Chiara Pappacena
Giorgia Marchetti
VS
Elisabet Amatriaín Armas
Carolina Navarro Björk
Ronda 1
CLUB
Alba Galán Romo
Bárbara Las Heras Monterde
VS
María Pilar Sánchez Alayeto
María José Sánchez Alayeto
16:00h
Ronda 1
CLUB
Ana Catarina Nogueira
Sofía Araújo
VS
Ángela Caro Cantín
Arantxa Soriano Pérez
Ronda 1
CLUB
Carla Mesa Salazar
María Del Carmen Villalba Sánchez
VS
Raquel Piltcher
Alicia Blanco Rojo
Ronda 1
CLUB
Nuria Vivancos Vivancos
Julieta Evangelina Bidahorria
VS
Ariadna Cañellas Rodero
Léa Godallier
Jueves O.J.2º MAÑANA
Ronda 2
PISTA CENTRAL
Alejandro Galán Romo
Juan Lebrón Chincoa
VS
Jesús Moya Sos
Eduardo Alonso Chillarón
Ronda 2
PISTA 2
Aranzazu Osoro Ulrich
Victoria Iglesias Segador
VS
Ana Catarina Nogueira
Sofía Araújo
Ronda 2
CLUB
Elisabet Amatriaín Armas
Carolina Navarro Björk
VS
María Pilar Sánchez Alayeto
María José Sánchez Alayeto
9:30h
Ronda 2
PISTA CENTRAL
Javier Valdés González
Agustín Gutiérrez
VS
Francisco Navarro Compán
Martín Di Nenno
Ronda 2
PISTA 2
Carla Mesa Salazar
María Del Carmen Villalba Sánchez
VS
Lucía Sainz Pelegri
Beatriz González Fernández
Ronda 2
CLUB
María Virginia Riera
Patricia Llaguno Zielinski
VS
Ariadna Cañellas Rodero
Léa Godallier
15:30h
Ronda 2
PISTA 2
Jerónimo González Luque
Javier Rico Dasi
VS
Víctor Ruiz Remedios
José Rico Dasi
Ronda 2
PISTA CENTRAL
Pablo Lima
Agustín Tapia
VS
Lucas De Oliveira Campagnolo
Lucas Bergamini
Jueves SUSP. LESION
Ronda 2
PISTA CENTRAL
Ramiro Moyano
Uri Botello Cohen
VS
Federico Chingotto
Juan Tello
Jueves O.J.2º TARDE
Ronda 2
PISTA 2
Gonzalo Rubio Pérez
Iván Ramírez Del Campo
VS
Maximiliano Sánchez
Luciano Capra
Ronda 2
PISTA CENTRAL
Miguel Yanguas Diez
Miguel Lamperti
VS
Fernando Belasteguín
Carlos Daniel Gutiérrez
Jueves O.J.4º MAÑANA
Ronda 2
PISTA CENTRAL
Alejandro Ruiz Granados
Franco Stupaczuk
VS
Juan Cruz Belluati López
Javier Garrido Gómez
Ronda 2
PISTA 2
Anna Cortiles Tapias
Xénia Clascá Vidiella
VS
Marta Ortega Gallego
Marta Marrero Marrero
Ronda 2
CLUB
Delfina Brea Senesi
Tamara Icardo Alcorisa
VS
Jessica Castelló López
Alix Collombon
Jueves O.J.3º MAÑANA
Ronda 2
PISTA 2
Gemma Triay Pons
Alejandra Salazar Bengoechea
VS
Verónica Virseda Sánchez
Lucía Martínez Gómez
Ronda 2
CLUB
Esther Carnicero Martín
Cecilia Reiter
VS
Ariana Sánchez Fallada
Paula Josemaría Martín
Viernes O.J.3º MAÑANA
Ronda 3
PISTA CENTRAL
Jerónimo González Luque
Javier Rico Dasi
VS
Federico Chingotto
Juan Tello
Ronda 3
PISTA 2
Pablo Lima
Agustín Tapia
VS
Gonzalo Rubio Pérez
Iván Ramírez Del Campo
Viernes O.J.4º MAÑANA
Ronda 3
PISTA CENTRAL
Alejandro Ruiz Granados
Franco Stupaczuk
VS
Miguel Yanguas Diez
Miguel Lamperti
9:30h
Ronda 3
PISTA CENTRAL
Gemma Triay Pons
Alejandra Salazar Bengoechea
VS
Marta Ortega Gallego
Marta Marrero Marrero
Sabado O.J.2º MAÑANA
Ronda 3
PISTA CENTRAL
Alejandro Galán Romo
Juan Lebrón Chincoa
VS
Francisco Navarro Compán
Martín Di Nenno
Ronda 3
PISTA 2
María Virginia Riera
Patricia Llaguno Zielinski
VS
María Pilar Sánchez Alayeto
María José Sánchez Alayeto
10:00h
Ronda 3
PISTA 2
Aranzazu Osoro Ulrich
Victoria Iglesias Segador
VS
Lucía Sainz Pelegri
Beatriz González Fernández
Ronda 3
PISTA CENTRAL
Delfina Brea Senesi
Tamara Icardo Alcorisa
VS
Ariana Sánchez Fallada
Paula Josemaría Martín
17:30h
Ronda 4
PISTA CENTRAL
Gemma Triay Pons
Alejandra Salazar Bengoechea
VS
Aranzazu Osoro Ulrich
Victoria Iglesias Segador
Sabado O.J.2º TARDE
Ronda 4
PISTA CENTRAL
María Pilar Sánchez Alayeto
María José Sánchez Alayeto
VS
Ariana Sánchez Fallada
Paula Josemaría Martín
10:00h
Ronda 4
PISTA CENTRAL
Francisco Navarro Compán
Martín Di Nenno
VS
Jerónimo González Luque
Javier Rico Dasi
Domingo O.J.2º MAÑANA
Ronda 4
PISTA CENTRAL
Pablo Lima
Agustín Tapia
VS
Alejandro Ruiz Granados
Franco Stupaczuk
19:00h
Ronda 5
PISTA CENTRAL
Francisco Navarro Compán
Martín Di Nenno
VS
Alejandro Ruiz Granados
Franco Stupaczuk
16:30h
Ronda 5
PISTA CENTRAL
Gemma Triay Pons
Alejandra Salazar Bengoechea
VS
Ariana Sánchez Fallada
Paula Josemaría Martín
We all play the game We all play the game We all play the game We all play the game