16-24.04.2016
Feria de Valencia
Draws subject to change for the Estrella Damm Valencia Master 2016
Maximiliano Sánchez
Matías Díaz Sangiorgio
6-2 / 6-2
Pedro Alonso-Martínez
Ernesto Moreno Carrasco
Jordi Muñoz Baixas
Fernando Poggi
6-3 / 6-1
Ignacio González Gadea
Juan Cruz Belluati López
Ramiro Moyano
Maximiliano Grabiel Martínez
6-2 / 6-3
Gerard Company Escriche
Cristian Calneggia
Gonzalo Díaz
Luciano Capra
7-5 / 4-6 / 2-6
Franco Stupaczuk
Marcello Paiva Jardim
Miguel Lamperti
Juan Mieres Petruf
3-6 / 6-4 / 6-2
Juan Lebrón Chincoa
Gabriel Reca
Lucas Silveira Da Cunha
Jake Benzal Mahón
1-6 / 5-7
Federico Quiles
Sebastián Nerone
Agustín Gómez Silingo
Adrián Allemandi
6-4 / 3-6 / 6-2
Gonzalo Rubio Pérez
Javier Ruiz González
Jaime Bergareche Zuloaga
Martín Sánchez Piñeiro
6-4 / 6-7 / 2-6
Álvaro Cepero Rodríguez
Pablo Lijó Santos
Cristian Germán Gutiérrez
Antonio Luque Aragón
6-3 / 6-2
Alejandro Galán Romo
Javier Redondo Méndez
Toni Bueno Gómez
Aris Patiniotis
3-6 / 3-6
Cristian Gutiérrez Albizu
Juan Martín Díaz Martínez
José Antonio García Diestro
Rubén Rivera Serra
4-6 / 2-6
Uri Botello Cohen
Javier Concepción Andrés
Juan Manuel Vázquez
Borja Yribarren Abecia
3-6 / 6-7
Francisco Navarro Compán
Carlos Daniel Gutiérrez
Javier Escalante
Andrés Britos
6-7 / 5-7
Adrián Blanco Antelo
Diego Ramos
Javier Limones López
David Gutiérrez
3-6 / 6-3 / 2-6
Guillermo Lahoz Rodríguez
Aday Santana Ferrero
Alejandro Ruiz Granados
Matías Marina Artuso
6-3 / 6-3
Germán Tamame
Matías Nicoletti
Eduard Bainad Puig
Andoni Bardasco Salazar
2-6 / 1-6
Fernando Belasteguín
Pablo Lima
Maximiliano Sánchez
Matías Díaz Sangiorgio
7-6 / 6-2
Jordi Muñoz Baixas
Fernando Poggi
Ramiro Moyano
Maximiliano Grabiel Martínez
6-3 / 6-7 / 1-6
Franco Stupaczuk
Marcello Paiva Jardim
Miguel Lamperti
Juan Mieres Petruf
7-5 / 6-3
Federico Quiles
Sebastián Nerone
Agustín Gómez Silingo
Adrián Allemandi
6-2 / 7-6
Álvaro Cepero Rodríguez
Pablo Lijó Santos
Cristian Germán Gutiérrez
Antonio Luque Aragón
3-6 / 2-6
Cristian Gutiérrez Albizu
Juan Martín Díaz Martínez
Uri Botello Cohen
Javier Concepción Andrés
6-3 / 6-7 / 2-6
Francisco Navarro Compán
Carlos Daniel Gutiérrez
Adrián Blanco Antelo
Diego Ramos
1-6 / 6-2 / 4-6
Guillermo Lahoz Rodríguez
Aday Santana Ferrero
Alejandro Ruiz Granados
Matías Marina Artuso
2-6 / 1-6
Fernando Belasteguín
Pablo Lima
Maximiliano Sánchez
Matías Díaz Sangiorgio
6-1 / 6-4
Franco Stupaczuk
Marcello Paiva Jardim
Miguel Lamperti
Juan Mieres Petruf
6-3 / 4-6 / 5-7
Agustín Gómez Silingo
Adrián Allemandi
Cristian Gutiérrez Albizu
Juan Martín Díaz Martínez
5-7 / 6-7
Francisco Navarro Compán
Carlos Daniel Gutiérrez
Guillermo Lahoz Rodríguez
Aday Santana Ferrero
1-6 / 3-6
Fernando Belasteguín
Pablo Lima
Maximiliano Sánchez
Matías Díaz Sangiorgio
6-1 / 6-0
Agustín Gómez Silingo
Adrián Allemandi
Francisco Navarro Compán
Carlos Daniel Gutiérrez
6-4 / 6-2
Fernando Belasteguín
Pablo Lima
Maximiliano Sánchez
Matías Díaz Sangiorgio
6-7 / 6-7
Francisco Navarro Compán
Carlos Daniel Gutiérrez